Konsorsiyumun SAS kısmı, Geleceğin Liderleri Burs Geliştirme Ağı oluşturmak için 2,8 milyon £ kazandı

Londra Üniversitesi İleri Araştırma Okulu (SAS)(Yeni pencerede açılır)Future Leaders Fellowships Development Network’ün (FLF) önemli bir ortağıdır.(Yeni pencerede açılır)210 yeni Üyeye ve 40 kariyerinin başındaki araştırmacıya ve yenilikçiye eğitim ve gelişim sağlayacak.

2,8 milyon sterlinlik sözleşme, Birleşik Krallık Araştırma ve Yenilik (UKRI) tarafından rekabetçi bir ihale sürecinin ardından Edinburgh Üniversitesi Akademik Gelişim Enstitüsü liderliğindeki bir konsorsiyuma verildi. Program üç yıl boyunca finanse edilmektedir.

Ağ yedi kurumdan oluşur: Edinburgh Üniversitesi (öncü), Cambridge Üniversitesi, Cardiff Üniversitesi, Leeds Üniversitesi, University College London, School of Advanced Study ve Queen’s University Belfast.

Ortak üniversiteler dört bölgesel merkez halinde organize edilecek ve Bursiyerleri araştırma ve inovasyonda yerel, ulusal ve küresel liderlerle buluşturacak.

Burslar, 2018 yılında Birleşik Krallık iş dünyası ve akademi dünyasında birinci sınıf araştırma ve inovasyon liderlerinin kariyerlerini oluşturmak için oluşturuldu.

UKRI, Edinburgh liderliğindeki konsorsiyumu, işbirliklerini geliştirme ve Üyelerin gelişmesine yardımcı olacak ağlarla bağlantılar kurma konusunda uzmanlığa sahip “dünya lideri” olarak tanımladı.

Ağ beş alana odaklanacaktır: girişim ve kendi kendine liderlik; lider ekipler ve işbirlikleri; araştırma kültürlerini dönüştürmek; BK toplumuna katkıda bulunmak; ve dünya vatandaşlığı.

Üyeler, liderlik ve akran değerlendirmesi eğitimi alacak, endüstri araştırmacıları ve politika yapıcılarla ağ kurabilecekleri uluslararası araştırma karşılaşmalarına katılacaklar. Ayrıca, Üyeler birlikte çalışmaya ve öğrenmeye başladıkça gelişecek olan grupların işbirlikçi fikirlerini başlatmaya ve büyütmeye yardımcı olmak için bir fon akışı oluşturuldu.

SAS, Fellow’ların araştırmalarını politika yapıcılar, endüstri, medya ve daha geniş halk dahil olmak üzere çeşitli izleyicilere iletmesine yardımcı olmak için eğitim sunacak ve yeni izleyicilerle etkileşim kurmanın ve onlara ulaşmanın yeni yollarını keşfedecektir.

SAS’a liderlik eden Felsefe Enstitüsü Direktörü Profesör Barry Smith şunları söyledi: “Bu, araştırma kültürünü yeniden şekillendirmeye yardımcı olacak ve çalışmalarının değer ve önemini büyüyen bir kitleye gösterecek geleceğin araştırma liderleriyle çalışmak için harika bir fırsat. izleyici sayısı.”

SAS’ın Beşeri Bilimler Kamu Anlayışı Başkanı Profesör Sarah Churchwell şunları ekledi: “Toplum, araştırmadan ölçülemez derecede fayda sağlıyor; erişilebilir ve anlamlı yollar. Bu, yarının araştırma liderlerinin ihtiyaç duyacağı kamusal beceriler hakkında düşünmek için çok önemli bir adım ve biz de bunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir