Hatırlanması gereken bir yaz

Hepsi Singapur Yönetim Enstitüsü’nde (SIM) okuyan Londra Üniversitesi (UOL) öğrencileri Andrew Lee, Khairul Hafiz, Ruchira Nikam, Vishakha Raj ve Suh Jungmin, Londra’yı dolduran 60 kişilik SIM-UOL öğrenci grubunun bir parçasıydı. Londra’daki LSE kampüsünde üç hafta ve 2022 yazında daha fazla. Aslında, 25 öğrenci altı hafta (iki dönem) ve dördü dokuz hafta (üç dönem) geçirdi.

Pastanın üzerindeki krema, LSE’nin, öğrencilerin çok hoşuna gidecek şekilde, adlandırılmış kredi transferine ve yarım kredi transferine izin vereceklerini duyurmasıydı.

İsim LSE Yaz Okulu kursu SIM-UoL derecesi
Andrew Lee 1. Oturum – FM230 BSc Bankacılık ve Finans
Ruchira Nikam 3. Oturum – MG101 BSc İşletme ve Yönetim
Vishakha Raj Oturum 1 – FM250
Oturum 2 – AC215
BSc Muhasebe ve Finans
Hayrul Hafız  Oturum 2 – IR201 BSc Uluslararası İlişkiler
Suh Jungmin 1. Oturum – MG106
2. Oturum – MG103
BSc Veri Bilimi ve İş Analitiği
LSE Yaz Okulu’ndaki eğitiminize nasıl karar verdiniz?

Andrew: LSE’nin Finans Departmanı, en son Araştırma Mükemmelliği Çerçevesinde dünyanın en prestijlileri arasında yer almaktadır. Gerçek dünya becerileri geliştirmek ve risk yönetimi, hedge fonları ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları gibi eğitim kursumda ele alınan konularda kritik konulara ve son teknoloji düşüncelere maruz kalmak istedim. FM230 Alternatif Yatırımlar. 

Jungmin: Pandemi sırasında karantina ve çevrimiçi derslerle kısıtlandıktan sonra, yaz tatilini LSE’deki kurslara katılarak verimli bir şekilde geçirmek istedim. Gelecekte kendi işimi kurmama yardımcı olabilecek iki ders seçtim – MG106 Stratejik Yönetim ve MG103 Tüketici Davranışı: Pazarlama ve Yönetim için Davranışsal Temeller – modüller.

Khairul: Küresel meselelerin karmaşıklığı ve yoksulluğun dinamikleri beni her zaman büyülemiştir. IR201 – Power Shift: The Decline of the West ve The Crisis of the Liberal International Order’ı okudum. Modül, LSE Yaz Okulu’na katılmaya karar vermemi sağlayan ilgi çekici bir içerik bileşimine sahipti.

Ruchira: LSE’nin müfredatını araştırdım ve LSE Yaz Okulu’nun çok etkileşimli bir seminer tarzında yürütüldüğünü öğrendim, bu benim hoşuma gitti. Pazarlama teorilerine olan ilgim, MG101 Pazarlama’yı seçmeme neden oldu ve LSE’den gerçek dünya vaka çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek beni heyecanlandırdı. 

Vishakha: Finans ve değerleme alanına olan ilgim beni FM250 Finans ve AC215 İş Analizi ve Değerleme bölümlerine başvurma konusunda motive etti. Bu kurslar, Muhasebe ve Finans derece yapımın merkezinde yer alır.

Akademik deneyiminiz nasıldı?

Andrew: Bana ders veren fakülte kendi alanlarında uzman. Yaklaşılabilir ve konuyla ilgili tüm sorularımıza açıktılar. Dersler iyi planlanmış ve LSE’deki öğretim, dünyayı küresel bir bakış açısıyla görmemi sağladı. Farklı bakış açılarına maruz kalmak, sorunları çözmek için karbon kopya bir yaklaşımım olmayacağı anlamına geliyor.

Jungmin: Öğretim görevlilerinin, öğrencilere sunumlar ve tartışmalar yaptırarak sınıfı simüle edilmiş bir çalışma ortamına dönüştürmeye çalıştıklarını hissediyorum. Her seansta kendimi değerlendirebildim ve kendimin daha iyi bir versiyonu haline geldim. 

Khairul: LSE bir öğrenme sistemi kullanıyor, Moodle. Platform, kısa sınavlar, iletişim araçları, ses ve video kayıtları, ders slaytları ve okuma listeleri gibi kaynakları barındırır. Öğrencilerin forumlara katkıda bulunarak açık tartışmalara katılmaları teşvik edilir. Moodle forum gönderileri yalnızca Üye Kuruma açık olduğundan, öğrenci yorumcuların LSE’nin eleştirel düşünme kültüründen farklı olarak tutkulu, dürüst ama tartışmalı bir şekilde tartışmaları beklenir.  

Ruchira: Her üç saatlik pazarlama dersi içerik açısından zengindi. Kurs, bana sürpriz olan istatistikleri bile öğretti. Her öğrenciye Starbucks, Burberry ve Ford gibi şirketlerle ilgili çeşitli vaka çalışması soruları hakkında konuşma ve fikirlerini ifade etme şansı verildi. Tartışma oturumlarından ve sınıf dışı konulardan çok keyif aldım.

Vishakha: Akran öğrenimi, şüphelerin giderilmesi ve ders bilgisinin uygulanması için faydalı olduğu için sınıftan kişisel olarak keyif aldım. Mentimetre ile yapılan quizler dersleri daha da ilgi çekici hale getirdi. LSE kütüphanesi, ders kitapları koleksiyonu, akademik okumalar ve zengin bilgi koleksiyonu aracılığıyla sağladığı akademik destek için özel olarak anılmalıdır.

LSE’deki deneyim sizi veya geleceğinizi nasıl şekillendirdi?

Andrew: Dünyadaki açlık, iklim değişikliği ve kamu politikaları gibi konulara bakış açım genişledi. LSE Yaz Okulu, bir lisans derecesinin ötesinde ileri çalışmalarla ilgili uzun vadeli eğitim ve kariyer hedeflerime katkıda bulundu. Ağlar kurabilmek ve uluslararası bir kohorttan öğrenebilmek, iş adayı olarak rekabet avantajı sağlar. 

Jungmin: LSE Yaz Okulu, Londra’daki kampüs ve şehir hayatını deneyimlemek için harika bir fırsattı. Yabancı arkadaşlarla iletişim becerilerimi geliştirdim ve özgüven kazandım. Yaz okulunda öğrendiğim yönetim ve pazarlama anlayışları gelecekteki işimi kurmama yardımcı olacak. Lisansüstü çalışmalarıma Birleşik Krallık’ta, özellikle de LSE’de devam etmek istiyorum.

Khairul: LSE Yaz Okulu, öğrencileri hem temel hem de zor becerilerle donatmada özellikle başarılıdır. Öğrenciler, mecazi olarak, her açıdan bir yapabilirim tutumu geliştirmeleri için askere alınır. İçgüdüsel olarak konfor alanlarının dışına çıkan LSE Yaz Okulu programı, öğrencilere hem entelektüel gelişim hem de sosyal/duygusal gelişim kazanımlarında destek oldu. Yaz Okulu doğası gereği bağımsızlığı teşvik ederken, sıkı müfredattan güç almak direncimizi artırdı. Herkes belirgin şekilde gelişmiş iletişim becerileri geliştirdi.

Ruchira: Üç hafta boyunca bağımsız yaşama deneyimi, kendimin daha fazla farkına varmamı sağladı. Yabancılar arasında konuşmak ve hayatın her kesiminden insanlarla birlikte çalışmak için güven kazandım. Gelecekte iş dünyasına adım attığımda ve gittiğim her yerde bu deneyimi yanımda taşıyabileceğim. 

Vishakha: LSE’nin benden beklediği akademik bağlılık ve sıkı çalışma düzeyini karşılamak için çaba sarf ederek çoklu görev yetenekleri geliştirdim. LSE’ye tam zamanlı bir yüksek lisans için katılmak için her zamankinden daha fazla motive oldum.

Başkaları için herhangi bir tavsiye var mı?

Andrew: LSE Yaz Okulu bursunu hedefleyen öğrencilere tavsiyem, iyi notlar almaları, müfredat dışı veya öğrenci ilgi gruplarında aktif olarak yer almaları ve en önemlisi topluma geri dönmeleridir.

Jungmin: LSE Yaz Okulu dersinin temposuna ayak uydurmak için sürekli tekrar yap ve iyi zaman yönetimini gözlemle. Denemeler, grup sunumları ve tartışmalar dahil olmak üzere kurs çalışmalarına katılın.

Khairul: LSE Yaz Okulu birinci sınıf, uluslararası üne sahip bir üniversite olduğu için herhangi bir başvuru sahibi LSE Yaz Okuluna kayıt olamaz. Ama yaparsan, çok iyi bir şirkette olacaksın. Ayrıca yabancı bir kültürü büyütme, öğrenme ve deneyimleme fırsatını da değerlendirin. Kendinizi deneyim içinde özümsemek, kapsamlı bir benlik gelişimini garanti edecektir.

Ruchira: Sosyal aktiviteler, dersler, atölyeler ve Londra’yı keşfetme şansı gibi size verilen tüm fırsatlardan yararlanın. LSE’de geçirdiğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirebilmek için dikkatinizi yönetin. LSE’de okumak bir lüks ve kampüse adım atmaktan her zaman gurur duymalısınız. 

Vishakha: Kendinize inanın. Konfor alanınızdan çıkmak için cesaretinizi toplayın ve kendinize meydan okuyun. Size dünya vatandaşlarıyla ağ kurma, LSE öğrenci yaşamına katkıda bulunma ve gelen yaz okulu öğrencilerine rehberlik etme fırsatı sunacağı için LSE Yaz Okulu elçi programını deneyin. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir