İlteriş Karagöz Londra Makalesi

Londra Konferansı(Yeni pencerede açılır)şehrin karşı karşıya olduğu en acil sorunları tartışmak için her yıl hükümetten, özel sektörden ve üçüncü sektörden en parlak beyinleri bir araya getiren Londra kamu politikası ve siyasi takviminin mihenk taşıdır.

Londra’nın tüm büyük başarılarına rağmen, şehir tüm Londralıların yararına çalışmıyor. Yaşam maliyeti kriziyle daha da kötüleşen günlük mücadelelerden, yüksek kirlilik oranlarına ve Londra’nın en savunmasız kesimleri için kötü sağlık sonuçlarına kadar birçok insan, Londra gibi birinci sınıf bir şehrin sunduğu tüm fırsatlara erişemiyor. Londra’nın herkes için çalışması için değişime ihtiyaç var.

Londra Konferansı açılış konuşmalarını, güncel panel tartışmalarını ve münazaraları içerecek ve hem yüz yüze hem de çevrimiçi izleyicilerimiz için ağ oluşturmak için bolca zaman tanıyacak.”Herkese hoş geldiniz ve günaydın. Hepinizi Senato Evi’nde ağırlamaktan gerçekten çok memnunuz – bu yıl Londra Merkezi konferansına ev sahipliği yapmak büyük bir onur.

Londra Üniversitesi, olduğumuz ve yaptığımız diğer her şeyin tam görünümünde Londra’ya sahiptir, bu nedenle Londra’daki hayata dahil olmak bizim için her zaman çok uygundur ve Londra Merkezi anahtardır.

Beveridge Hall’dayız, William Beveridge, 1930’ların başında Londra Üniversitesi Rektör Yardımcısı iken, Senato Evi fikrinin arkasındaki itici güçtü. Benim disiplinim sosyal politikaydı ve ben Kanadalıyım, bu yüzden İngiliz refah devletinin bu büyük isimlerinin ikonik olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden onun adını taşıyan bir salonda ve New York’a gitmeyi başardığı bir binada olmak ve Rockefeller’ın büyük ölçüde ödemesini sağlamak, ki bu da muhtemelen iyi bir fikirdi, bana günlük bir ayrıcalık gibi görünüyor.

Bina, Charles Holden tarafından ‘işlev ve saf biçim’ mimarisine öncülük etmek için tasarlandı. Ancak İkinci Dünya Savaşı, daha sonra Londra’nın tüm üniversitelerine ev sahipliği yapacak olan bu büyük planların sonunu işaret etti. Refah Devleti’ni doğuran ve Savaş’tan sonra Beveridge Raporu’nda ilan edilen o zorlu günleri gerçekten düşünüyorsunuz.

Bu salonda çok sayıda olduğunu tahmin ettiğim bazı mimari meraklılarınız, Holden’ın işlevin ve saf biçimin öncü mimarı olduğunu bileceklerdir – ve burası aslında tüm Londra üniversitelerine ev sahipliği yapmalı ve ev sahibi olmalıydı. ortaya çıktı, savaş müdahale etti, bu yüzden sadece bu kadarı inşa edildi, ancak üst katta bir model var, burada hırsın Londra’nın çoğunu buradan Trafalgar Meydanı’na kadar fiilen ele geçirmek ve Londra’nın tümünü barındırmak olduğunu görebilirsiniz. üniversiteler.

Tam olarak bitmedi. Bunun yerine, Savaş dönemindeki bazı dezenformasyonla mücadele etmek için yanlış bilgi karşıtı büroya ev sahipliği yapan Enformasyon Bakanlığı oldu. günümüz medyasında çok yaygın hale gelen yalan haberler.

Belki de bugün kendimizi içinde bulduğumuz Londra da 80 yıl önceki kadar çalkantılı. Yine Avrupa’da, sanırım hayatımız boyunca hiç görmeyi ummadığımız savaşı, yaşam maliyeti krizini, sürekli kargaşa içinde olan bir hükümeti ve iklim değişikliğinin sadece bir fikir değil, giderek daha görünür bir etki haline geldiğini gördük. burada başkentte ve tabii ki dünyanın her yerinde günlük yaşam üzerine.

Ancak minnettar olmak için her zaman nedenler vardır ve eğer bizim sosyal politika alanımızdaysanız, her zaman iyimser olmalısınız. Böylece bugün Covid kısıtlamalarını umursamadığımıza şükredebiliriz, böylece yüz yüze görüşebiliriz, bu da yapabileceğimiz networking için büyük bir zevk.

Bugün burada, Londra’nın çalışmasını sağlayan birçok harika insanla birlikteyiz. Bence Londra’da yaşamak karışık bir hikaye ama genel olarak işe yaradığını düşünüyorum. Bugün burada bulunan herkesin bir araya gelmek için farklı güdüleri ve nedenleri olsa da, bence Londra’ya ve burayı evleri olarak benim gibi gören milyonlarca çalışkan Londralı için hayatı daha iyi hale getirmeye yönelik ortak bir taahhüdümüz var. Bir türlü vazgeçemediğim bu aksana rağmen Londra ile köklü bir bağım var. London Borough of Newham’ın baş yöneticisiydim, Islington’ın Başkan Yardımcısıydım ve uzun zamandır demek istiyorum – Londra’daki ilk işim Greater London Council’deydi – bazılarınız bunu hatırlamayacak bile – bu yüzden kendimi bir Londralı ve bunun yaşamak ve çalışmak için harika bir yer olduğunu düşünüyorum.

Başlangıçta Covid krizinden en çok etkilenenlere fırsatlar sunmak için başkentin dört bir yanından kuruluşları bir araya getiren London Anchor Institution Network’e başkanlık etmekten onur duyuyorum, ancak ana kuruluşlar olarak devam eden bir rolümüz olduğunu düşünüyorum. Bu çapa fikri, harcadıkları para, hizmet ettikleri insanlar ve istihdam ettikleri personel aracılığıyla bu şehir üzerinde önemli bir etkiye sahip olan Met, NHS, Transport for London gibi kurumlardır.

Londra Üniversitesi bu ağın önemli bir parçası ve orada olmaktan çok memnun. Birleşik Krallık’taki en büyük uluslararası uzaktan eğitim sağlayıcısıyız, burada birinci sınıf kütüphaneler ve Enstitüler tarafından desteklenen beşeri bilimler için ulusal bir merkeze sahibiz ve elbette Londra, Avrupa ve dünyanın gururlu bir vatandaşıyız. Ayrıca kendimizi tarihsel olarak Londra’da ve uluslararası düzeyde sosyal hareketliliğe gerçek bir bağlılığa sahip olarak görüyoruz ve eğitimin sosyal hareketlilik ve yaşam fırsatları için gerçekten büyük bir katkı yaptığını görüyoruz.

Queen Mary, Kings College, UCL, SOAS, Goldsmiths, Birkbeck, London School of Hygiene olmak üzere dünya standartlarında 17 kurumdan oluşan bir federasyonuz. Londra’nın dezavantajlı öğrencileri ve şehrin sosyal ve ekonomik toparlanması.

Londra’da okuyan 190.000’den fazla öğrencimiz ve 50.000 çalışanımızla birlikte, COVID’in en yeni sorunlardan biri olduğu, ancak sürekli olarak gerçekten önemli küresel zorluklarla karşı karşıya kalan ve sürekli olarak önemli zorluklardan bazılarını çözen birinci sınıf araştırmalar sunuyoruz. burada, Londra’da gerçekten hissediliyor. Birlikte yaklaşık 5 milyar sterlin harcıyoruz, dolayısıyla bu, bir çapa kurumun ne olduğuna ve çabalarını Londra’nın karşı karşıya olduğu zorlukları gerçekten stratejik olarak ele almaya odakladığında yaratabileceği potansiyel etkiye bir örnektir.

Londra’da Yüksek Öğrenim hakkında anlatılacak iyi bir hikaye var, bazen bu Üniversitelerin çok sayıda uluslararası öğrenciyi cezbettiklerini düşünüyorum, ki gerçekten de öyle, ama aslında Londralı öğrencilere, insanların bildiğini düşündüğümden ve katılım oranından daha fazla hizmet veriyorlar. Londralılar için yüksek öğrenim oranı en son sayıldığında yüzde 63 civarındaydı, bence bu daha da yüksek olabilir, yakın tarihli birkaç rapor bunun yüzde 75 olması gerektiğini öne sürüyor, bunu desteklerdim, ancak 63 hala çoktan çok fazla. ülke yönetiyor, bundan dolayı çok memnunuz.

Kurslarımızın çoğu oldukça mesleki yönelimlidir, Üniversitelerimizin çoğu, mezunların profesyonel yöneticilik işleri üstlendiği, St Georges, UCL, LSE, Kings Üniversitesi’ndeki öğrencilerin yüzde doksanından fazlası mezun sonuçları veren en iyi üniversiteler arasındadır. , Imperial, listeye bakarsanız, Londra’da çok şey var ve bu bazen üniversite eğitiminin ne olduğuna dair daha sansasyonel medya hesaplarından bazılarını dinlediğinizde edindiğiniz izlenim değil.

Bu nedenle, Londra’nın bir parçası olmaktan çok memnunuz ve Londra Üniversitesi kısa bir süre önce Londra’daki üniversitelerde var olan bu zengin araştırma varlıklarından bazılarını bazılarıyla ilişki kurmak için aracılık etmenin bir yolu olan Londra Araştırma ve Politika Ortaklığını kurdu. Londra’nın sivil yetkililerinin ve topluluklarının karşı karşıya olduğu büyük politika zorlukları.

Bence bir Üniversitenin içinde değilseniz, bazen oldukça aşılmaz görünebilirler, hangi soruların cevaplarını bulmak için hangi kapıyı çalıyorsunuz, bu yüzden bu aracılık, o aracı rolü yapmaya çalıştığımız yollardan biri. daha iyi.

Ayrıca kısa bir süre önce , Londra’dan gelen gençlerin Londra Üniversitelerine gitmelerini desteklemek için 2 milyon sterlinden fazla yatırım yapılmasını sağlayacak olan Londra Üniversitesi Bursiyerleri programını başlattık.

Bunlar, Londra Üniversitesi’nde kendimizi bu büyük şehirde sivil vatandaşlar olarak gördüğümüz küçük ama önemli yollardan sadece birkaçı, bu yüzden bugün sizi burada ağırlamaktan çok memnunuz. Programa baktım, sizin de baktığınızdan eminim, bazı harika oturumların planlanmasıyla gerçekten heyecan verici bir fırsat olacak. Umarım günün tadını çıkarır ve fırsatınız olursa binaya biraz göz atarsınız.

Çok teşekkürler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir