Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu

Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu (LSE), sosyal bilimlerde uluslararası bir akademik mükemmellik ve yenilik merkezi olarak kabul edilmektedir. En son Araştırmada Mükemmellik Çerçevesinde (REF 2021)(Yeni pencerede açılır), LSE, üretilen ‘dünya lideri’ (4*) araştırma oranına göre Birleşik Krallık’taki en iyi üniversite olarak gösterilmektedir. LSE ayrıca, araştırma çıktıları, araştırma etkisi ve araştırma ortamı dikkate alındığında Birleşik Krallık’ta genel olarak ikinci sıradaki ortak üniversitedir. LSE’nin araştırmalarının yüzde 58’i dünya lideri (4*) olarak değerlendirildi ve yüzde 35’i uluslararası düzeyde mükemmel (3*) olarak kabul edildi.

Okul, ders vermek, seminerlere katılmak ve personele danışmak için düzenli olarak önde gelen tanınmış kişileri cezbeder. LSE 1895’te kuruldu ve 1900’de Londra Üniversitesi’ne katıldı.

Okulun akademik profili çok çeşitli sosyal bilimleri kapsar ve ekonomi, politika ve hukuktan sosyoloji, antropoloji, muhasebe ve finansa kadar gerçek dünya meselelerini incelemesiyle tanınır.

LSE, sosyal bilimler genelinde 40 Lisans derecesi programı, 140’ın üzerinde öğretilen Yüksek Lisans ve Diploma programı ve doktora programı sunmaktadır. Öğretim ve araştırma, 25 Bölüm ve Enstitü ve 23 Araştırma Merkezi aracılığıyla yürütülmektedir.

Mezunlar, dünya çapında kuruluşlarda ve hükümette üst düzey pozisyonlarda bulunabilir. Mezunlar ve eski personel arasında Ekonomi, Barış veya Edebiyat alanlarında 18 Nobel Ödülü sahibi ve 36 geçmiş veya şimdiki Devlet Başkanı bulunmaktadır.

LSE’nin dünya çapında 160’tan fazla ülkeden öğrencisi vardır ve Okulu eğitim almak için çok uluslararası ve kozmopolit bir kurum haline getirir ve merkezi konumu, Londra’nın sunduğu geniş kültürel ve sosyal yaşama kolay erişim sağlar.

LSE mezunları, ısmarlama kariyer hizmetlerinden, bir mentorluk ağından, etkinliklerden ve dünyanın düşünce liderleriyle canlı yayınlanan derslerinden oluşan Liderlik Serilerinden yararlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir