QS Dünya Üniversite Sıralamalarında UCL, LSE ve RVC En İyi Kategorileri

Konuya Göre QS Dünya Üniversite Sıralaması, sıralamaları derlemek için araştırma alıntılarını ve işverenler ve akademisyenler arasında yapılan büyük küresel anketlerin sonuçlarını kullanarak 48 akademik konuda dünyanın en iyi performans gösteren üniversitelerini vurgulamaktadır.

Londra Üniversitesi’nin üye kurumları, 2019 sıralamasında son derece iyi performans göstererek 48 ayrı konu tablosunun tam yarısının ilk 10’unda yer aldı.

UCL Eğitim Enstitüsü, üst üste altıncı yıl için Eğitimde en üst sırayı aldı.

UCL Eğitim Enstitüsü, üst üste altıncı yıl için Eğitimde en üst sırayı aldı. UCL aynı zamanda Mimarlık/Yapı Çevre alanında birinci sırada yer alırken, LSE ve Royal Veterinary College sırasıyla Sosyal Politika ve Yönetim ve Veterinerlik Bilimi alanlarında birinci sırada yer aldı. 

UCL, Arkeoloji (3.), Anatomi ve Fizyoloji (5.), Tıp (ortak 9.), Eczacılık ve Eczacılık (7.), Psikoloji (10.), Coğrafya (7.) ve Antropoloji olmak üzere ek yedi konu tablosunda ilk 10’a girdi. (5.) 

LSE, ek 12 konu tablosunda ilk 10’da yer alarak en sık öne çıktı: Tarih (6.), Felsefe (9.), Coğrafya (2.), Muhasebe ve Finans (5.), Antropoloji (9.), İşletme ve Yönetim Bilimleri (ortak) 8.), İletişim ve Medya Çalışmaları (4.), Kalkınma Çalışmaları (4.), Ekonomi ve Ekonometri (6.), Hukuk (7.), Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar (4.) ve Sosyoloji (4.)

İlk 10’da yer alan diğer üye kurumlar arasında London Business School (İşletme ve Yönetim Çalışmalarında 3.); Goldsmiths, Londra Üniversitesi (İletişim ve Medya Çalışmalarında 7. sırada); King’s College London (Hemşirelikte 2., Diş Hekimliğinde ortak 2., Felsefede 10.); SOAS, (Kalkınma Çalışmalarında 8. sırada); ve Kraliyet Müzik Akademisi (Sahne Sanatlarında 4. sırada).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir